MENU

Dalekie obserwacje

Dalekie obserwacje są specyficznym rodzajem fotografii krajobrazowej, obejmującym celowe fotografowanie bardzo oddalonych obiektów.

KRAJOBRAZY PRZECZYCA i OKOLICE

Dalekie obserwacje czyli Tatry z Podkarpacia!

Tatry z Gorzejowej

Gorzejowa to niewielka wioska w Gminie Brzostek położona na pograniczu Pogórza Ciężkowickiego i Strzyżowskiego. Nieodłącznie kojarzy nam się z zabytkowym drewnianym kościołem na tzw. “Górach”. Ale wracając do tematu “dalekich obserwacji” – jest również ciekawą miejscówką do sfotografowania naszych pięknych gór. Jak do niej dojechać?

Ruszamy spod parkingu położonego w sąsiedztwie kościoła na Górze Św. Grzegorza – kierując się asfaltową drogą na północ w kierunku Gębiczyny. Po kilkuset metrach dotrzemy do wzniesienia – po jego prawej stronie z pobliskich łąk zobaczymy rozpościerającą się panoramę od Bieszczad po same Tatry!

09 – 01 – 2018 r.

Tatry z Przeczycy

Położony na pograniczu Przeczycy i Dęborzyna przysiółek “Zamczysko” to ciekawy punkt na mapie powiatu dębickiego. Oprócz wspaniałego punktu widokowego, w pobliżu zlokalizowane jest stanowisko archeologiczne – wczesnośredniowieczne grodzisko datowane na IX-X wiek n.e.


Podczas ładnej pogody i dobrej widoczności, rozpościera się stąd piękny widok m.in.: na Tatry.

Tatry z Przeczycy, z przysiółka "Zamczysko" leżącego na pograniczu Przeczycy i Dęborzyna
30 – 09 – 2018 r.
CLOSE