FOTOGRAFIA KOBIECA

Poczuj się piękna oraz wyjątkowa – niech to będzie Twój dzień!

Fotografia kobieca, sesje kobiece, sensualne w plenerze, studio

SESJE KOBIECE – PLENER | STUDIO | APARTAMENT

03

01

SESJE BUDUAROWE

SESJE PLENEROWE

02

SESJE STUDYJNE

FOTOGRAFIA KOBIECA

W dobie mediów społecznościowych fotografia dla wielu z nas stała się nie odłącznym elementem życia. Fotografujemy prawie codziennie, wrzucając kolejne swoje zdjęcia na platformy facebook, instagram czy pinterest. Jednak wielu z nas chce czegoś więcej, chce się wyróżnić, a zarazem zaprezentować się w profesjonalny nietuzinkowy sposób.

Spis treści

Sesja kobieca, sesja portretowa tak naprawdę dla kogo?

Rozmawiając ze swoimi znajomymi z poza branży fotograficznej często słyszałem błędne przekonanie, a mianowicie – przecież sesje zdjęciowe są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalnych modelek zajmujących się modelingiem. Według mnie taka opinia jest nieprawdziwa – uważam, że każdy zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą wynająć profesjonalnego fotografa. Świetnie wykonane i obrobione zdjęcia będą znakomitym prezentem dla męża lub narzeczonego.

Działa to również w drugą stronę – sesja zdjęciowa jako prezent na urodziny, Walentynki czy Dzień Kobiet – w formie vouchera? Zdecydowanie TAK – upominki w takiej formie stają się coraz popularniejsze.

Sesja kobieca w plenerze, sesja portretowa, Chotowa

Ile kosztuje sesja zdjęciowa?

Koszt sesji fotograficznej, sesji prywatnej jest ściśle uzależniony od wielu czynników.

  • Najważniejszy z nich to: miejsce sesji zdjęciowej – wiadomo sesja w plenerze lub we własnym mieszkaniu nie generuje dodatkowych kosztów w przeciwieństwie do wynajętego studia lub apartamentu.
  • Drugim elementem wpływającym na cenę sesji zdjęciowej są koszty wizażu – sama musisz zdecydować czy zadbasz o przygotowanie makijażu oraz fryzury czy powierzysz to profesjonalistą.
  • Trzecim czynnikiem mającym wpływ na cenę sesji jest ilość finalnie otrzymanych zdjęć oraz zakresu retuszu.

Cennik | Ile kosztuje sesja kobieca?

Podstawowe ceny sesji kobiecej zamówionej u mnie (sesji kobiecej, sesji portretowej, sesji sensualnej) kształtują się w następujący sposób:

  • Sesja kobieca w plenerze; koszt od 490 zł (dotyczy sesji plenerowej w promieniu do 40/50 km od miejscowości Przeczyca). Wspólnie wybieramy godzinę oraz miejsce sesji (jeśli nie masz pomysłu na ciekawe miejsce – chętnie służę pomocą). Finalnie przekazuję 12 obrobionych fotografii (w formie odbitek oraz galerii online), dodatkowe ujęcia płatne 20 zł / za sztukę),
  • Sesja kobieca w studio; koszt od 990 zł (w cenę wliczony jest koszt wynajęcia studia – najczęściej 2h). Kobiece sesje studyjne realizuję najczęściej w Krakowie oraz Rzeszowie). Decydując się na sesję studyjną oczekuję informacji w jakim stylu preferujesz zdjęcia, czy to mają być artystyczne ujęcia czy sesja biznesowa. W zależności od ustaleń finalnie przekazuję 12-15 obrobionych fotografii (w formie odbitek oraz galerii online), dodatkowe ujęcia płatne 20 zł / za sztukę),
  • Sesja kobieca w apartamencie; koszt od 990 zł (w cenę wliczony jest koszt wynajęcia apartamentu, czas sesji – do 2h). Finalnie przekazuję 12-15 obrobionych fotografii (w formie odbitek oraz galerii online), dodatkowe ujęcia płatne 20 zł / za sztukę).

Wszystkie zdjęcia które przekazuję poddane są starannemu retuszowi.

Finalne ujęcie otrzymasz w formie tradycyjnych odbitek 15 x 23 cm oraz dodatkowo w galerii online, dostępnej w strefie klienta.

Sesja kobieca jako prezent?

Chcesz podarować voucher na sesję kobiecą bliskiej Ci osobie? Skontaktuj się ze mną w celu omówienia szczegółów. Voucher na sesję kobiecą jest to bez wątpienia oryginalny prezent, np. na urodziny, Dzień Kobiet, Walentynki lub inną okazję.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Kluczem do udanej sesji fotograficznej, a zarazem gwarancją pięknych zdjęć jest odpowiednie przygotowanie, zarówno ze strony modelki jak i fotografa. W związku z tym sesje kobiece planuję z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jest to czas na zaplanowanie wszystkich szczegółów, ustalenie ostatecznej daty zdjęć oraz przesłanie inspiracji.

W dniu poprzedzającym zdjęcia należy się zrelaksować (raczej nie spożywajmy alkoholu) , warto również zadbać o swoją cerę.

Dzień sesji zaplanuj tak, żeby czuć się komfortowo. Nie planuj ważnych spraw, spotkań z rodziną itp. Wszystkie takie “sprawy” będą odwracały Twoją uwagę, wprowadzą stres, co później przełoży się negatywnie na zdjęcia.

Make-up – zaufaj profesjonalnej wizażystce

Oczekujesz super efektów sesji zdjęciowej, zaufaj profesjonalistom – umów się na profesjonalny make-up. Pamiętaj, że dobrze wykonany makijaż to połowa sukcesu udanych zdjęć. Tylko jego poprawne wykonanie pozwoli nam uwydatnić urodę modelki.

Pamiętaj, że make-up do sesji zdjęciowej rządzi się zupełnie innymi regułami niż makijaż codzienny.

Jak się ubrać na sesję zdjęciową?

Czas na stylizację.

Na sesję kobiecą warto zabrać co najmniej dwie lub trzy stylizacje zgodne ze stylistyką oraz miejscem sesji.

Co będzie odpowiednie?

W zależności od charakteru sesji proponuję, abyś przygotowała stylizacje:

  • w stylu eleganckim, wieczorowym (idealnie sprawdzą się tutaj sukienki wieczorowe eksponujące plecy lub nogi, nowoczesne garnitury, marynarki oversize oraz koronkowe bluzki).

Stylizacje takie doskonale sprawdza się w studio oraz w nowoczesnych wnętrzach, apartamentach.

  • w stylu casualowym (golfy, miękkie swetry, oversize’owe koszule, jeansy, biały t-shirt).
  • w stylu zmysłowym (piękna komfortowa bielizna, najlepiej w kolorze białym lub czarnym, topy oraz body).

Czas na ostatnią decyzję – jaką sesję kobiecą wybrać?

Możliwości jest kilka, w zależności od stylu oraz miejsca sesji, a także Twoich indywidualnych preferencji.

Pozwól, że po krótce przedstawię wszystkie moje propozycje 😉

Sesja kobieca w plenerze

Sesja kobieca w plenerze, to najpopularniejszy wybór wśród moich klientek. Możemy ją zrealizować zarówno na łonie natury – np. w parku, nad jeziorem, rzeką lub w tętniącym życiem mieście. Uzależnieni jesteśmy głównie od pogody (sesja w bezchmurny dzień, sesja w deszczu), pory dnia (sesja o świcie, sesja o zachodzie słońca) oraz pory roku (np. sesja jesienna, sesja zimowa).

Warto wcześniej dokładnie się zastanowić na jakich zdjęciach najbardziej nam zależy, i odpowiednio się przygotować. Podczas jednej sesji proponuję zrealizować zdjęcia w kilku lokalizacjach, dzięki czemu uzyskamy różnorodny materiał.

Fotografia portretowa, sesja kobieca w plenerze, Karolina Zaworska

Sesja kobieca w studio lub w eleganckim wnętrzu

Największy plus – pogoda nas nie zaskoczy 😉

W fotografii studyjnej mamy większą możliwość planowania pracy. Nie zaskoczy nas brzydka pogoda – wiatr, deszcz – możemy skupić się tylko na zdjęciach. Sesję możemy również przeprowadzić w eleganckim wnętrzu – np. w luksusowym apartamencie, pokoju hotelowym, a nawet w Twoim mieszkaniu. Decydując się na sesję kobiecą we własnym mieszkaniu pamiętajmy, że musi być odpowiednio oświetlone, oraz co też jest istotne, żeby zapewniało komfortową pracę.

Fotografia portretowa, fotografia studyjna, Rzeszów, Natalia Barańska

Sesja sensualna, sesja buduarowa

Sesja sensualna czyli po prostu sesja zmysłowa, to delikatne ujęcia, eksponujące wdzięki kobiety, najczęściej w pięknej bieliźnie.

Ważne, aby wykonane podczas sesji sensualnej zdjęcia były delikatne, zmysłowe przedstawiające piękno kobiety.

Fotografia kobieca, sesja buduarowa, sesja sensualna; Kraków

Jesteś zainteresowana sesją kobiecą, a nie wiesz jaką wybrać?

Zobacz poniższe linki – znajdziesz tam moje portfolio fotografii kobiecej, podzielone wg. miejsca sesji 😉

SESJE BUDUAROWE

SESJE PLENEROWE

SESJE STUDYJNE