Kate & Mateusz | Ślub w plenerze • stylizowana sesja ślubna | Dwór w Odonowie

Ślub w plenerze, ślub plenerowy, stylizowana sesja ślubna, Dwór w Odonowie

Co, jeśli chcesz już założyć wymarzoną białą suknię, ale przez obecne szalone czasy nie możesz tego zrobić? Wtedy umawiasz się ze swoim fotografem (i nie tylko) na stylizowaną sesję ślubną! Tak, jak zrobili to Kate z Mateuszem w niezwykłym Dworze w Odonowie. Zobaczcie, ile korzyści niosą ze sobą ślub plenerowy i stylizowana sesja ślubna!

 

Ślub w plenerze Kate i Mateusza 

Zielone sklepienie gałęzi, zamiast ciemnego pomieszczenia urzędu, trel ptaków, zamiast sztucznego szumu jarzeniówek, rześkie, letnie powietrze, zamiast tlenu przetworzonego przez klimatyzację. Uwierzcie, że ślub w plenerze, poza bliskością natury, ma jeszcze więcej zalet, które można by wymieniać, wymieniać, i tak bez końca. Jedną z nich jest Wasza swoboda. Otaczająca przyroda relaksuje Was, co jest od razu widoczne na zdjęciach! Spójrzcie tylko na ślub w plenerze Kate i Mateusza – stoją przytuleni pod rozłożystym drzewem i muślinowym skrawkiem materiału chroniącym przed ostrymi promieniami słońca i czytają słowa przysięgi. Na moje oko wygląda to jak ślub, o którym marzyło się przez całe życie, a właśnie teraz się urzeczywistnia!

W przypadku Kate i Mateusza ślub plenerowy był… inscenizowany, stylizowany, „na niby”. Co wcale nie odejmowało powagi sytuacji, o czym przeczytacie w drugiej połowie artykułu! 

 

Katarzyna & Mateusz - Stylizowany plener ślubny, Dwór w Odonowie

 

 

Dwór w Odonowie – miejsce na ślub plenerowy

Jak zorganizować ślub w plenerze, aby wszystko ze sobą grało i śpiewało?

Na co zwrócić uwagę, planując ślub w ogrodzie? 

 

Spójrzcie na kilka porad 😉

 

Wybierzcie salę weselną z ogrodem, w którym zorganizujecie ślub plenerowy 

Wyobraźcie sobie, że organizujecie ślub w plenerze, a sala, którą zarezerwowaliście, ma do dyspozycji jedynie parking wyłożony kostką brukową. Krzywię się na samą myśl przysięgi małżeńskiej wśród obłoconych samochodów. Nie do pomyślenia, prawda? Dlatego poszukując stodoły, pałacyku, sali weselnej, zwróćcie uwagę na ogród, w którym przyrzekać będziecie miłość, wierność i uczciwość.

Katarzyna i Mateusz na ślub plenerowy, a raczej stylizowaną sesję ślubną, wybrali Dwór w Odonowie.

Zabytkowy dworek leżący w województwie świętokrzyskim nieopodal miejscowości Kazimierza Wielka otoczony jest całym mnóstwem zieleni, wśród której magiczne momenty są jeszcze bardziej niezwykłe. 

 

Katarzyna & Mateusz - Stylizowany plener ślubny, Dwór w Odonowie

 

Przygotujcie się na plan B i C

Ślub plenerowy, choćby był najdłużej wyczekiwany i najbardziej wymarzony, może spłatać Wam nie jednego figla. Przygotujcie się na każdą ewentualność – na burzę, deszcz, grad i inne anomalie. Może wybrana sala weselna ma do dyspozycji altankę, a może w przypadku niewielkiej mżawki, rozdacie gościom po parasolce? Wiem, że narzeczeni podczas organizacji ślubu w plenerze często nie dopuszczają do siebie myśli, że coś może pójść nie tak, ale naprawdę warto trzymać rękę na pulsie i przygotować plan B, a nawet C!  

 

Załatwcie formalności w urzędzie

Jesteście już pewni, że Wasz ślub odbędzie się w plenerze? Udajcie się do Urzędu Stanu Cywilnego i przy okazji składania właściwych dokumentów, wypełnijcie wniosek o ślub plenerowy. Co istotne – jeśli urzędnik zgodzi się, musicie uiścić opłatę w wysokości 1000 zł. Ale uwaga – pary nie zawsze otrzymują odpowiedź twierdzącą!

Odmowa celebrowania ślubu plenerowego może wiązać się z niezachowaniem uroczystej i bezpiecznej formy wydarzenia. Oznacza to tyle, że planując ślub plenerowy i wybierając miejsce, należy zachować zdrowy rozsądek. Urzędnik nie ma w obowiązku zgodzić się na ślub na paralotniach czy w morskich głębinach 😉

 

Powiadomcie gości i podwykonawców o ślubie plenerowym

Ślub w plenerze wiąże się także z kwestiami technicznymi jak przyziemny dostęp do prądu czy zapewnienie gościom… ciepła! Rezerwując zespół muzyczny czy DJ’a, a także zapraszając gości, koniecznie powiadomcie ich o formie Waszego ślubu. Podwykonawcom i Waszym ukochanym bliskim taka informacja pozwoli się odpowiednio przygotować i uniknąć sytuacji braku wzmacniacza czy cieplejszej kreacji 🙂

 

STYLIZOWANA SESJA ŚLUBNA

 

Ślub plenerowy Kate i Mateusza był tak naprawdę stylizowaną sesją ślubną.

Wiecie, co to jest?

To inscenizacja prawdziwych wydarzeń wśród cudownych dodatków i całej mocy dopracowanych szczegółów. Co bardziej pragmatyczni i twardo stąpający po ziemi mogliby zakwestionować wartość stylizowanej sesji ślubnej, ale… zobaczcie, ile dobrego ze sobą niesie!

 

Stylizowana sesja ślubna jest tak samo dla par, jak i dla podwykonawców.

Pierwsi z nich otrzymują świetną pamiątkę, panna młoda może wreszcie założyć białą suknię, a pan młody okiełznać stres, który w dzień prawdziwego ślubu będzie już zdecydowanie mniejszy! 🙂

Tym bardziej że z Katarzyną i Mateuszem przeszliśmy przez wszystkie etapy ślubu – zrobiliśmy inscenizację przygotowań, przysięgi w plenerze, a „młodzi” nawet wykonali kilka obrotów z myślą o pierwszym tańcu 🙂

 

Ślub w plenerze, ślub plenerowy, stylizowana sesja ślubna, Dwór w Odonowie

Stylizowana sesja ślubna to także propozycja dla fotografów, makijażystek, florystek i innych, którym obca jest prokrastynacja i którzy chcą się rozwijać nawet poza sezonem.

Stylizowane sesje to również świetny pomysł dla początkujących fotografów. Na takim planie zdjęciowym dużo łatwiej jest trzymać rękę na pulsie, niż podczas spontanicznego dnia ślubu. Jeśli poszczególne ujęcie nie wyjdzie, fotograf może poprosić parę o powtórzenie pierwszego tańca czy przysięgi, co oczywiście w rzeczywistości byłoby niedopuszczalne. Zresztą powtórzony pierwszy taniec nie byłby już pierwszym, prawda?

Choć na zdjęciach widzicie jedynie dwoje zakochanych – w projekcie wziął udział cały zastęp ludzi – serdecznie dziękuję Wam za twórczą współpracę!

Para Młoda: Katarzyna & Mateusz
Suknia: Joanna Niemiec Atelier
Garnitur: New Men Polska
Kapelusz Pana Młodego: Le Szapo Hat Shop Kraków
Stylizacja: Charlottebu Mua Styl – Wizaż i stylizacja Kraków
Biżuteria: Luxury Bridal Jewellery
Obrączki: Bizoe
Makijaż i fryzura: Agnieszka Mendel
Florystyka i dekoracje: Małgorzata Burzanowska
Rośliny w słoikach: Aquawiecha – Wodna Hodowla Roślin
Kaligrafia: Olga • kaligrafia nowoczesna
Organizacja: Warsztaty Piękna

Zobaczcie również podobną sesję stylizowaną z elementami ślubu plenerowego

Sesja zdjęciowa w lawendzie 😉

Komentarze Rozwiń
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *