Ola i Michał | Ślub i Wesele na Śląsku

Ola i Michał, Wesela na Śląsku, Sesja ślubna w Krakowie

Lipcowe wesele na Śląsku było dla mnie sporym wyzwaniem logistycznym. W sumie nie ma się co dziwić - najczęściej śluby fotografuję w okolicy Dębicy oraz Jasła. Tym razem jednak Ola i Michał zaprosili mnie trochę dalej - na Śląsk! Jako fotograf ślubny jestem przyzwyczajony do wyjazdów, więc bez wahania przyjąłem propozycję.

Szybkie rozeznanie na mapie, sprawdzenie dodatkowych lokalizacji, organizacja noclegu i w drogę 😉

Park Gródek w Jaworznie czyli "Polskie Malediwy"

Park Gródek w Jaworznie od dawna chciałem zobaczyć, a w związku z tym, że nadarzyła się okazja nie sposób było jej nie wykorzystać. O Jaworznie i malowniczym parku słyszeli już prawie wszyscy, w końcu trzeba przyznać miejsce prezentuje się imponująco. Zostało starannie zagospodarowane, mamy alejki, ścieżki rowerowe oraz wypełniony wodą teren kamieniołomu. Najciekawiej prezentuje się z góry, więc mając możliwość - zabierzcie ze sobą dron.

Czy Park Gródek w Jaworznie nadaje się na sesję ślubną? Myślę, że tak - ale pamiętajmy, że specjalnie zaprojektowane pomosty najczęściej są zalane wodą, więc weźcie to pod uwagę 😉

Zdjęcia ślubne z drona, Park Gródek w Jaworznie "Polskie Malediwy"

Po wykonaniu kilkunastu zdjęć, nastała pora by wyruszyć dalej - cel to Głubczyce i Dworek Peszków, tam miałem zarezerwowany nocleg. Po drodze zatrzymałem się jeszcze koło słynnego Pałacu w Krowiarkach, a raczej jego ruinach. Nie miałem okazji na zrobienie pamiątkowych zdjęć - teren pałacu był dokładnie zagrodzony, i trwały prace remontowe.

Zamek w Mosznie

W dniu ślubu Oli i Michała odwiedziłem jeszcze jedno piękne miejsce na Śląsku - Zamek w Mosznie. Zamek w Mosznie to jedno z najbardziej popularnych miejsc na sesję ślubną na Śląsku. Sam zamek jak i otaczająca go zieleń robi niesamowite wrażenie, mnogość ciekawych miejsc gwarantuje, że sesja ślubna będzie należała do tych udanych.

Zamek w Mosznie, miejsce na sesję ślubną na Śląsku

Obecnie zamek jest w remoncie, wg. informacji na stronie zamku, remont zostanie zakończony końcem 2022 roku.

Restauracja Bravo, Tworków

Czas skupić się na pracy - mając dużą nadwyżkę czasu pojechałem na salę weselną. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Miałem czas na sfotografowanie pięknie przystrojonej sali, ręcznie przygotowanych przez nowożeńców detali ślubnych oraz w drodze powrotnej zabytkowych ruin Pałacu w Tworkowie.

Restauracja Bravo, Tworków

Restauracja Bravo w Tworkowie zrobiła na mnie mega pozytywne wrażenie i bez wahania mógłbym ja polecić na wesele na Śląsku. Ciekawy wystrój, w kolorach popieli i bieli dodają dodatkowego uroku.

Ceremonia ślubna

Czas na ślub. Ceremonia ślubna Aleksandry oraz Michała odbyła się w Rudniku koło Raciborza w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kościół w Rudniku to XIX wieczna neogotycka świątynia.

Ola i Michał, ceremonia ślubna
Ola i Michał, ceremonia ślubna
Ola i Michał, ceremonia ślubna

Przyjęcie weselne w Restauracji Bravo

Jak już wspomniałem wcześniej wesele Oli i Michała odbyło się w Tworkowie w sali weselnej w Restauracji Bravo. Podczas przyjęcia było wiele atrakcji, ciężki dym, smaczny tort oraz tańce do których zapraszał zespół Stars of the FENIX.

Tort weselny, Restauracja Bravo

Wesele na Ślasku

Na koniec dodam kilka informacji praktycznych. Jeżeli planujecie wesele na Śląsku i chcielibyście żebym to właśnie Ja towarzyszył Wam podczas najważniejszego dnia w życiu to serdecznie zapraszam do kontaktu oraz zapoznania się z ofertą.

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *