Gosia & Güner | Sesja ślubna Kraków

Plener ślubny w Krakowie, Gosia & Güner

SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE

Poranna sesja ślubna w Krakowie?

Zdecydowanie tak!

Wybraliśmy Krakowski Rynek, schody kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Wawel; zobaczcie również inne ciekawe miejsca na sesję zdjęciową w Krakowie

Zaraz z największą przyjemnością pokażę Wam efekty sesji ślubnej w Krakowie.

Jednak zanim to zrobię, muszę zdradzić Wam, że moja para młoda – Gosia i Güner – wykazała się dużym zdeterminowaniem i obdarzyła mnie sporą dozą wyrozumiałości. W końcu nie często fotograf namawia ich na plener ślubny w Krakowie o 6 rano… Ciekawi efektów?

Razem z cudownymi Gosią i Günerem zapraszam Was do jeszcze odrobinę sennego Krakowa. 

 

 

Zanim spotkaliśmy się na sesji ślubnej w Krakowie…

Przed tym, jak naraziłem się Gosi i Günerowi, proponując im sesję ślubną w Krakowie o nieludzkiej porze (żartuję), byłem u ich boku, gdy wpatrzeni w siebie, wypowiadali słowa przysięgi. Byłem też przy nich, gdy na 10. piętrze Hotelu Rzeszów szaleli z najbliższymi oświetleni kolorowymi reflektorami i lśniącymi gwiazdami ciekawie zaglądającymi przez przeszklone ściany. Wychodziliśmy im naprzeciw, stając na tarasie widokowym, z którego widać było całe, pogrążone we śnie miasto.

 

Ceremonia ślubna w Klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie

Ceremonia ślubna w Klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie

Zakładanie obrączek ślubnych, Ceremonia ślubna w Klasztorze oo. Dominikanów w Rzeszowie

 

Już wkrótce z Gosią i Günerem spotkaliśmy się ponownie. Tym razem była to sesja ślubna i nieprzepełniony jeszcze turystami Kraków. Przenieśmy się teraz do drugiego, największego miasta w Polsce. 

 

Sesja ślubna Kraków 

Był piękny sierpniowy poranek, gdy z Gosią i Günerem rozpoczęliśmy naszą sesję ślubną.

Kraków w sezonie letnim odrobinę przypomina ul – przepełniony jest turystami, którzy raz po raz, trącając się ramionami, spieszą w obranym wcześniej kierunku lub co jakiś czas niespodziewanie przystają, aby sfotografować Kościół Mariacki czy słynne Sukiennice. W powietrzu roznosi się gwar rozmaitych języków, zapach świeżych krakowskich obwarzanków i migotanie rozwieszonych dookoła kolorowych pocztówek i wszelkiej maści pamiątek.

Choć właśnie taki Kraków ma swój niewątpliwy urok, woleliśmy, aby sesja ślubna odbyła się w nieco intymniejszej atmosferze. Dlatego umówiliśmy się na 6 rano. Nie chciałem nawet pytać, o której młodzi musieli wstać, bo ja sam zerwałem się skoro świt. Ale nie mogąc doczekać się naszej sesji ślubnej w Krakowie, gotowy byłem nawet na takie poświęcenie! 🙂

 

Kościół Mariacki zwany także Bazyliką Mariacką w Krakowie

 

Plener ślubny Kraków

Pierwsze kadry pleneru ślubnego wykonaliśmy na Rynku Głównym w Krakowie, tuż obok wspomnianych Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Uwierzycie, że jak zaczynaliśmy zdjęcia na krakowskim rynku nie było ani jednej zbłąkanej duszy, nie licząc nas? 🙂 

 

Sesja ślubna Kraków, sesja zdjęciowa w Krakowie

Sesja ślubna Kraków, sesja zdjęciowa w Krakowie

 

Kontynuując nasz plener ślubny w Krakowie, niemalże tanecznym krokiem przespacerowaliśmy się ulicą Grodzką, zatrzymując przy barokowym Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. W końcu dotarliśmy na Wawel, gdzie młodzi wpatrzeni w siebie pozowali do zdjęć, a świadkiem ich miłości była płynąca w tle, przelewające swe wody Wisła. Mam nadzieję, że mojej parze młodej zdjęcia z sesji ślubnej w Krakowie zrekompensowały pobudkę, gdy za oknami gościła jeszcze noc. Dziękuję Wam kochani za zaufanie!

 

Plener ślubny w Krakowie, zdjęcie na Wawelu Gosia & Güner

Plener ślubny w Krakowie, zdjęcie na Wawelu Gosia & Güner

 

KRAKÓW – MIEJSCA NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ

Z Gosią i Günerem na miejsca naszej sesji zdjęciowej w Krakowie wybraliśmy Rynek Główny z całą jego słynną architekturą jak Sukiennice czy Kościół Mariacki, zabytkową ulicę Grodzką oraz Wawel. Choć miejsca te stanowią tło dla wielu sesji ślubnych, uważam, że będąc w Krakowie, nie należy ich pomijać! ?

Jeśli jednak macie więcej czasu i rozglądacie się za kolejnymi lokalizacjami, spieszę z pomocą!

 

  • Ogród Botaniczny w Krakowie

Jest takie miejsce na sesję zdjęciową w Krakowie, gdzie czas płynie wolniej, a powietrze pachnie zupełnie inaczej. To Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przekonajcie się sami, że wszystko to – rośliny, ich zapach, krążące wokół, pracowite pszczoły i pluskające się w sadzawkach egzotyczne ryby – zapiera dech w piersiach!

 

  • Kazimierz w Krakowie

Kolejne miejsce na zdjęcia w Krakowie? Zabytkowy Kazimierz! Dzielnica ta, gdyby powiedzieć, że jest wyjątkowa, to jakby nie powiedzieć nic! Może przy okazji sesji zdjęciowej zainteresuje Was historia Kazimierza?

 

  • Kopiec Kościuszki

Jeśli odpoczęliście już po weselnych szaleństwach i macie siły w nogach – polecam mini wspinaczkę na Kopiec Kościuszki oraz inne kopce w Krakowie. Z tych historycznych nasypów roztaczają się widoki na miasto, a wiatr będący częstym gościem tych zabytków, może wpleść się we włosy i welon panny młodej, wzbogacając Wasze zdjęcia ślubne ?

 

  • Plac Centralny

Dawna PRL-owska dzielnica robotnicza to dzisiaj jedno z ciekawszych miejsc na sesję zdjęciową w Krakowie. Plac Centralny jest do bólu… symetryczny, a dzięki temu ma ogromny potencjał na oryginalne zdjęcia. Szczególnie jeśli Wasz fotograf dysponuje dronem.

 

  • Kładka Ojca Bernatka

Nowoczesny, stalowy łuk łączący Kazimierz z Podgórzem to kolejna lokalizacja, która będzie romantycznym tłem dla Waszej sesji ślubnej w Krakowie. Tym bardziej, że ma aspiracje do dorównania Mostowi Tumskiemu we Wrocławiu w liczbie zawieszonych kłódek ?

 

  • Zalew Kryspinów

Marzycie o zdjęciach na plaży, ale z Krakowa nad morze jest zbyt daleko? Wybierzcie się nad Zalew Kryspinów! Gdyby nie drzewa widoczne na przeciwległym brzegu, pomyśleć by można, że to plaża na Helu czy w innej nadmorskiej miejscowości 

 

Macie inne wypatrzone miejsca na sesję zdjęciową w Krakowie?

Świetnie! Za Wami pójdę jak na bal, nie obejrzę się, nikt mnie nie zatrzyma… ?

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *