Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Planujecie uwiecznić moment oczekiwania na nowego członka rodziny, ale w głowie pojawia Wam się pytanie, jak przygotować się do sesji ciążowej? Mam nadzieję, że po przeczytaniu moich kilku porad nie będziecie mieć żadnych wątpliwości i na sesję ciążową pobiegniecie w podskokach, a przynajmniej męska część duetu 🙂 

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Wybierzcie miejsce sesji!

Podczas przygotowań do sesji ciążowej istotnych jest kilka elementów. Przede wszystkim miejsce. Jeśli oczekiwania na maluszka przypadły na wiosnę lub lato, grzechem byłoby nie wykorzystać możliwości, jakie oferuje przyroda. Sesja ciążowa w plenerze – tym bardziej w okolicach Jasła i Dębicy, w których fotografuję – może dać naprawdę oszałamiający efekt. Plener ze strzelistymi górami w tle, nad wodospadem czy jeziorem?

WOW!

Do tego zwiewna sukienka i przepiękne ujęcia gwarantowane! Jeśli natomiast wyczekujecie maluszka zimową lub jesienną porą, sesja ciążowa w Waszym domu to strzał w dziesiątkę. Nie obawiajcie się, że Wasze mieszkanie jest niewystarczające. Nie mam zamiaru fotografować wnętrz, tylko Was i Wasze uczucia!

Sesja ciążowa – kiedy?

Kolejnym ważnym pytaniem związanym z przygotowaniami do sesji jest: kiedy ją wykonać? Głównym bohaterem zdjęć będzie brzuszek przyszłej mamy, dlatego warto, aby był już widoczny! Ważne także, aby mama czuła się dobrze, dlatego zdecydowanie odradzam umawianie się na sesję tuż przed rozwiązaniem. Optymalnym czasem będzie 6, 7 lub 8 miesiąc ciąży. Pamiętajcie, aby na sesję umówić się z wyprzedzeniem. Szczególnie gdy zależy Wam na konkretnym fotografie. 

Co założyć na sesję ciążową? 

Coś, co jednocześnie podkreśla brzuszek, ale i jest wygodne. Dla sesji ciążowej w plenerze perfekcyjna będzie zwiewna, delikatna sukienka. Z kolei dla sesji w mieszkaniu biała koszula, swobodny T-shirt w zestawieniu z jeansami, a nawet kobieca bielizna lub satynowy szlafrok. Jeśli chcecie, aby na sesji ciążowej towarzyszył Wam tata maluszka, wybierzcie pasujące do siebie zestawy ciuchów. Unikajcie łączenia gryzących się kolorów i wzorów. Na przykład czerwona koszula w kratę niekoniecznie pasuje do różowej sukienki w kropki.

Skorzystajcie z pomocy wizażystki i fryzjerki

Jak jeszcze przygotować się do sesji ciążowej? Umówić się do wizażystki i fryzjerki! Starannie ułożone włosy i profesjonalny, ale wciąż naturalny makijaż, będą ogromnym atutem, który z pewnością doceni obiektyw, a przyszłym mamom doda pewności siebie. Jeśli jednak postanowicie same przygotować się do sesji, unikajcie krzykliwego makijażu i nienaturalnych upięć odwracających uwagę od gwoździa programu – Waszego brzuszka! 🙂 Perfekcyjnym rozwiązaniem byłoby odwiedzić także studio urody, w którym wypielęgnujecie paznokcie. 

Wyśpijcie się przed sesją ciążową

Tutaj apel do przyszłych mam przygotowujących się do sesji ciążowej. W miarę możliwości wypocznijcie przed sesją! Nie chodzi o to, aby Wasze buzie nie zdradzały zmęczenia, ale żebyście miały dużo wigoru i pozytywne nastawienie! Sesja ciążowa ma stanowić nie tylko pamiątkę, ale i być fajnym przeżyciem, które będziecie wspominać z uśmiechem. 

Zabierzcie dużo dobrego humoru

Ten punkt wiąże się z powyższym – zadbajcie o dobry sen przed sesją ciążową, a także o dobry humor i nastawienie! Nie stresujcie się rolą bycia fotografowaną – doświadczony fotograf da Wam wskazówki, jakich póz unikać i jak ustawić się przed aparatem, aby wyglądać jak milion dolarów 🙂 Może pozowałyście już do sesji narzeczeńskiej lub ślubnej? W takim razie wiecie, że nie ma się czego bać!

Jeśli nie odnalazłyście odpowiedzi na nurtujące Was pytanie i ostatecznie nie jesteście pewne, jak przygotować się do sesji ciążowej lub wręcz przeciwnie, chcecie się na nią umówić, skontaktujcie się ze mną! Stan błogosławiony i oczekiwanie na maluszka naprawdę warto jest uwiecznić! 

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.