Jak najczęściej wygląda reportaż ślubny?

3 stycznia, 2021

Czas na kolejny wpis do autorskiego “poradnika dla przyszłych par młodych“. Poprzedni, opublikowany kilka tygodni temu dotyczył najczęstszych pytań w pracy fotografa ślubnego – jeśli jeszcze nie czytaliście to zapraszam do lektury.

Dzisiaj pójdziemy o krok dalej – przedstawię Wam jak wygląda reportaż ślubny, oczywiście moim okiem 😉

Co to jest reportaż ślubny?

Jak wygląda reportaż ślubny?

Reportaż ślubny to nie tylko zbiór pojedynczych klatek – to tak naprawdę cała opowieść, historia dzięki której można poczuć atmosferę ślubu i wesela, odtwarzając poszczególne chwile podczas oglądania zdjęć z uroczystości.

Podczas reportażu ślubnego fotografuję nie tylko kluczowe momenty, takie jak: błogosławieństwo, zakładanie obrączek czy pierwszy taniec – zwracam również uwagę na detale, szukam ciekawych kadrów, wyłapuję emocje …

Co to jest reportaż ślubny?

Czas na ankietę przedślubną – zaczynamy przygotowania do ślubu

Do waszego ślubu pozostało około dwa tygodnie, to właśnie wtedy otrzymujecie ode mnie ankietę przedślubną.

Ankieta to tak naprawdę lista najważniejszych pytań dotyczących Waszego ślubu, wesela. Proszę, poświęćcie kilkanaście minut na dokładne wypełnienie – jest to bardzo ważne, zarówno dla Was (może coś Wam umknęło, i jeszcze jest czas, żeby szybko zareagować), jak i dla mnie (dzięki informacją od Was jestem dobrze przygotowany).

W dniu ślubu – przygotowania u Państwa Młodych

Reportaż ślubny najczęściej zaczynam u Pana Młodego.

Fotografuję ślubne detale – krawat, spinki do mankietów, zegarek, buty itp. Po zrobieniu kilku zdjęć, czas na oficjalne przygotowania 😉 Panu Młodemu najczęściej towarzyszy świadek wraz z rodzicami pomagając podczas kolejnych etapów przygotowań (zakładanie koszuli, garnituru itp.). Czas na ostatnie zdjęcia – pamiątkowy portret oraz zdjęcia z najbliższymi.

Kolejne zdjęcia – tym razem już u Panny Młodej

U Panny Młodej najczęściej zatrzymuję się na dłużej. Podobnie jak na przygotowaniach u Pana Młodego fotografuję detale ślubne oraz obowiązkowo tradycyjne zakładanie sukni ślubnej. Jest to również odpowiedni czas na sfotografowanie bukietu ślubnego.

Czekając na przyjazd Pana Młodego mamy czas na krótką rozmowę oraz ostatnie uzgodnienia. Najczęściej u Panny Młodej fotografuję jeszcze błogosławieństwo rodziców po czym udajemy się na ceremonię ślubną.

Fotograf ślubny fotoreporterem?

Ceremonia ślubna w kościele / urzędzie / plenerze

Od momentu ceremonii ślubnej zmienia się charakter mojej pracy.

Już nie ma czasu na ustawiane zdjęcia, na powtórkę ujęcia czy luźne rozmowy – wszystko dzieje się błyskawicznie! Jak ważne są ustalenia dotyczące Waszego ślubu o które Was pytałem – teraz sami możecie odczuć na własnej skórze. Wchodzimy do kościoła 😉

Moja wskazówka – wchodźcie i wychodźcie z ceremonii ślubnej wolnym, dostojnym krokiem. Nie oglądajcie się na boki i w tył, patrzcie przed siebie lub na siebie i koniecznie zachowajcie uśmiech na twarzach – będzie to gwarancją udanych kadrów.

Po kilku chwilach czas na najważniejszy moment – przysięga oraz zakładanie obrączek ślubnych.

Bardzo ważne – podczas przysięgi koniecznie bądźcie zwróceni twarzami do siebie. Koniecznie patrzcie sobie w oczy w trakcie mówienia (przysięgę składacie sobie na wzajem a nie księdzu czy urzędnikowi USC). Zakładając obrączki róbcie to powoli i nie zakrywajcie jej swoimi dłońmi – będzie to gwarancją udanych, pięknych zdjęć.

Już po wszystkim.. uff

Przyszedł czas na zabawę, na pierwszy taniec, na tort … zostańcie ze mną, wkrótce kolejna dawka informacji 😉

UDOSTĘPNIJ ZNAJOMYM
KOMENTARZE
ROZWIŃ
DODAJ KOMENTARZ