Poradnik: Jak zorganizować ślub w plenerze?

Ślub w plenerze, ślub plenerowy, stylizowana sesja ślubna

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Na co zwrócić uwagę, planując ślub plenerowy? Spójrzcie na kilka porad.

Wybierzcie salę weselną z ogrodem, w którym zorganizujecie ślub plenerowy 

Wyobraźcie sobie, że organizujecie ślub w plenerze, a sala, którą zarezerwowaliście, ma do dyspozycji jedynie parking wyłożony kostką brukową. Krzywię się na samą myśl przysięgi małżeńskiej wśród obłoconych samochodów. Nie do pomyślenia, prawda? Dlatego poszukując stodoły, pałacyku, sali weselnej, zwróćcie uwagę na ogród, w którym przyrzekać będziecie miłość, wierność i uczciwość.

Na załączonych zdjęciach Katarzyna i Mateusz na ślub plenerowy wybrali Dwór w Odonowie.

Dwór w Odonowie to zabytkowy dworek leżący w województwie świętokrzyskim nieopodal miejscowości Kazimierza Wielka. Otoczony jest całym mnóstwem zieleni, wśród której magiczne momenty są jeszcze bardziej niezwykłe. 

Ślub w plenerze, ślub plenerowy, stylizowana sesja ślubna

Przygotujcie się na plan B i C

Ślub plenerowy, choćby był najdłużej wyczekiwany i najbardziej wymarzony, może spłatać Wam nie jednego figla. Przygotujcie się na każdą ewentualność – na burzę, deszcz, grad i inne anomalie. Może wybrana sala weselna ma do dyspozycji altankę, a może w przypadku niewielkiej mżawki, rozdacie gościom po parasolce? Wiem, że narzeczeni podczas organizacji ślubu w plenerze często nie dopuszczają do siebie myśli, że coś może pójść nie tak, ale naprawdę warto trzymać rękę na pulsie i przygotować plan B, a nawet C! 

Załatwcie formalności w urzędzie

Jesteście już pewni, że Wasz ślub odbędzie się w plenerze? Udajcie się do Urzędu Stanu Cywilnego i przy okazji składania właściwych dokumentów, wypełnijcie wniosek o ślub plenerowy. Co istotne – jeśli urzędnik zgodzi się, musicie uiścić opłatę w wysokości 1000 zł. Ale uwaga – pary nie zawsze otrzymują odpowiedź twierdzącą!

Odmowa celebrowania ślubu plenerowego może wiązać się z niezachowaniem uroczystej i bezpiecznej formy wydarzenia. Oznacza to tyle, że planując ślub plenerowy i wybierając miejsce, należy zachować zdrowy rozsądek. Urzędnik nie ma w obowiązku zgodzić się na ślub na paralotniach czy w morskich głębinach.

Ślub w plenerze, ślub plenerowy, stylizowana sesja ślubna

Powiadomcie gości i podwykonawców o ślubie plenerowym

Ślub w plenerze wiąże się także z kwestiami technicznymi jak przyziemny dostęp do prądu czy zapewnienie gościom… ciepła! Rezerwując zespół muzyczny czy DJ’a, a także zapraszając gości, koniecznie powiadomcie ich o formie Waszego ślubu. Podwykonawcom i Waszym ukochanym bliskim taka informacja pozwoli się odpowiednio przygotować i uniknąć sytuacji braku wzmacniacza czy cieplejszej kreacji.

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *