Miejsce na plener ślubny Małopolska

Plener ślubny Małopolska, idealne miejsce na sesję ślubną

Miejsce na plener ślubny w Małopolsce

Kilka dni temu opublikowałem pierwsze zestawienie najciekawszych miejsc na plener ślubny w województwie podkarpackim - dziś czas na kolejny - tym razem w sąsiadującej Małopolsce; drugim województwie bezpośrednio sąsiadującym z moim miejscem zamieszkania. A więc jakie jest najpopularniejsze miejsce na plener ślubny w Małopolsce?

Jak myślicie?

Miejsce na plener ślubny w Małopolsce – spis treści:

 1. Jura Krakowsko - Częstochowska / Góra Zborów, Zamek w Pieskowej Skale /
 2. Sesja ślubna na Pustyni Błędowskiej
 3. Sesja ślubna na zabytkowym rynku / Lanckorona /
 4. Kraków - miejsce na plener ślubny
 5. Plener ślubny w Tatrach
 6. Plener ślubny w Pieninach
 7. Okolice Jeziora Czorsztyńskiego
 8. Sesja ślubna na polach lawendy
 9. Skamieniałe Miasto
 10. Pałac Goetz w Brzesku
 11. Plener ślubny w Małopolsce – inne ciekawe propozycje

Jura Krakowsko - Częstochowska / Góra Zborów /

Na pewno wielu z nas słyszało o Szlaku Orlich Gniazd? Rozpoczyna się on tuż za Krakowem, ciągnąc aż po Częstochowę.

Szlak Orlich Gniazd to piękne zamki, ich ruiny oraz ogólnodostępna przyroda. Najpopularniejszym miejscem jest oczywiście wspomniana Góra Zborów, lecz znajduje się już trochę dalej - w województwie śląskim.

Czy Jura Krakowsko - Częstochowska nadaje się na miejsce na plener ślubny? Jestem tego przekonany 😉

Zobaczcie również inną propozycję na sesję ślubną na Szlaku Orlich Gniazd - Zamek w Pieskowej Skale.

Sesja ślubna na Pustyni Błędowskiej

A co powiecie na sesję ślubną na pustyni? Prawda, że brzmi wspaniale! Od Krakowa to tylko godzina drogi 😉

Sesja ślubna na zabytkowym rynku / Lanckorona /

O Lanckoronie pisałem już podczas pleneru ślubnego Eli i Denisa 😉

Sesję ślubną zrobiliśmy wtedy u podnóża Willi Zamek oraz właśnie na zabytkowym rynku. Rynek w Lanckoronie to niezwykle urokliwe miejsce, wokół znajdziemy stare zabytkowe domy, układające się w kwadrat.

Kraków - miejsce na plener ślubny

Podobnie jak o Lanckoronie, również o stolicy małopolski napisałem już wcześniej. W zeszłym roku wraz z Gosią i Günerem zrealizowaliśmy ciekawą sesję na m.in. na Krakowskim Rynku oraz na Wawelu.

Jesteście ciekawi? Zobaczcie jak było pięknie "Sesja ślubna w Krakowie".

Ponownie do Krakowa powróciłem w 2022 roku. Patrycja i Sebastian na scenerię sesji plenerowej wybrali Krakowski Rynek, Sukiennice oraz Wawel. Zrobiliśmy mnóstwo udanych kadrów - kilka zamieszczam poniżej. Kraków to doskonała propozycja na miejsce na plener ślubny!

Plener ślubny w Tatrach

O sesji ślubnej w Tatrach marzy chyba każdy! Piękne, majestatyczne przyciągają co raz liczniej świeżo upieczonych małżonków, ale nie ma się czemu dziwić - bo warto! Wyobraźcie sobie tylko sesję ślubną nad Morskim Okiem, lub na szczycie Kasprowego Wierchu. Na miejsce górskiej sesji często wybierana jest też Rusinowa Polana oraz tatrzańskie doliny.

Plener ślubny w Pieninach

Na plener ślubny w Małopolsce polecę również Pieniny. Nie co niższe, ale również piękne niczym Tatry. Nie znajdziemy tutaj granitowych skał, a raczej tylko pojedyncze porośnięte trawą skały wapienne.

Okolice Jeziora Czorsztyńskiego

Pieniny to nie tylko góry, a cała infrastruktura turystyczna z najbardziej rozpoznawalnymi miejscowościami Szczawnica, Jaworki, Czorsztyn, Niedzica, Krościenko nad Dunajcem. Sami zauważycie, żeby zrobić dobre zdjęcia w tym rejonie wystarczy trochę kreatywności, a efekty będą oszałamiające 😉

Sesja ślubna Czorsztyn, Jezioro Czorsztyńskie, Tatry
Sesja ślubna Kasii & Artura - Tatry, Jezioro Czorsztyńskie, Zamek w Czorsztynie

Jak już wspomniałem wcześniej cała okolica jest bardzo malownicza i często wybierana na sesję ślubną w szczególności przez pary mieszkające w okolicach Nowego Sącza, ale nie tylko ...

W 2022 roku, we wrześniu okolice Jeziora Czorsztyńskiego, a więc Czorsztyn, Niedzicę odwiedziłem ponownie - tym razem wraz z Martyną i Danielem zrobiliśmy piękną sesję ślubną.

Sesja ślubna nad Jeziorem Czorsztyńskim

Zachęcę Was tutaj jeszcze do zapoznania się z artykułem ⇒ Zimowa sesja ślubna - gdzie warto pojechać, znajdziecie tam wiele ciekawych wskazówek dotyczących właśnie sesji ślubnej, tej w okolicach Szczawnicy, Czorsztyna jak i Podhala.

Zimowa sesja ślubna na Przełęczy nad Łapszanką

Sesja ślubna na polach lawendy

Plener ślubny na pięknych pachnących polach lawendy może być wyjątkowy. Jest tylko jeden problem - na zrealizowanie takiej sesji ślubnej mamy tylko kilka tygodni najczęściej na przełomie czerwca / lipca.

Warto się pospieszyć. Polecę tutaj dwa miejsca "Ogród Pełen Lawendy" oraz "Oazę Lawendy".

Skamieniałe Miasto

Skamieniałe Miasto to rezerwat przyrody nieożywionej w którym największą atrakcją są grupy fantazyjnie ukształtowanych form skalnych oraz wijących się wśród nich ścieżek turystycznych. Same skałki podobne są do tych z "Rezerwatu Prządki" znajdującego się nieopodal Krosna, z tą różnicą że jest ich tutaj kilkanaście.

Jak myślicie czy może być to ciekawe miejsce na plenerową sesję ślubną?

Pałac Goetz w Brzesku

Miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najpiękniejszych i najokazalszych pałaców w naszej okolicy, w Brzesku. Sam pałac jak i jego piękna okolica robią niesamowite wrażenie, jest to wręcz idealne miejsce na zorganizowanie swojego ślubu lub pięknej sesji zdjęciowej.

zobacz również ⇒ Plener ślubny w Pałacu Goetz

Plener ślubny w Małopolsce – inne ciekawe propozycje

Planując sesję ślubną w Małopolsce do dyspozycji mamy jeszcze wiele innych ciekawych miejsc. Pozwólcie, że wymienię jeszcze kilka: folklorystyczną miejscowość Zalipię, Zalew w Klimkówce, Bobrowisko k. Nowego Sącza czy uzdrowiskową miejscowość Krynica.

A jakie są Wasze ulubione miejsca?

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *