Miejsce na plener ślubny Podkarpacie

Plener ślubny Podkarpacie, idealne miejsce na sesję ślubną

Wybierając mnie na Waszego fotografa ślubnego otrzymujecie plenerową sesję ślubną w pakiecie. Zarówno tą krótką - realizowaną w dniu ślubu (o ile warunki pogodowe nam na taką pozwolą) jak i osobną - w dogodnym dla nas terminie.

Jak ważne są to dla Was chwile - doskonale wiem, widząc Wasze uśmiechnięte twarze podczas zdjęć, ale również w momencie kiedy otrzymujecie album oraz mnóstwo odbitek, obrazów które zamawiacie dla siebie, dla Waszych rodziców oraz przyjaciół.

Zanim jednak wybierzecie miejsce na plener ślubny pojawia się chwila niepewności i jedno ale ... ale gdzie pojedziemy?

Pozwólcie, że Wam pomogę - moje wieloletnie doświadczenie będzie niezwykle pomocne. Zapytam Was czym się interesujecie i zaproponuję Wam kilka sprawdzonych miejsc na plenerową sesję ślubną.

Miejsce na plener ślubny na Podkarpaciu

Zastanawialiście się jakie wybrać miejsce na plener ślubny w województwie podkarpackim? Gdzie warto pojechać?

 Ja wielokrotnie - dlatego przygotowałem poniższe zestawienie najciekawszych miejsc na plenerową sesję ślubną na Podkarpaciu. Oczywiście wybrane miejsca z powodzeniem można wykorzystać do zrealizowania sesji narzeczeńskiej, sesji kobiecej, sesji ciążowej albo po prostu w celu turystycznym na weekendowy wypad z rodziną.

Dlaczego właśnie Podkarpacie - jest to miejsce gdzie mieszkam oraz najczęściej fotografuję Wasze śluby. Drugim takim zestawieniem będzie wpis "miejsce na plener ślubny w Małopolsce", ale to już wkrótce 😉

Miejsce na plener ślubny Podkarpacie - spis treści:

 1. Plener ślubny w Beskidach / Beskid Niski /
 2. Bieszczady - miejsce na całodniowy plener ślubny
 3. Solina, Polańczyk - sesja ślubna nad wodą
 4. Kolbuszowa, Sanok - plener ślubny w skansenie
 5. Rezerwat "Prządki" - sesja ślubna na skałkach
 6. Rzeszów - sesja ślubna w stylu miejskim
 7. Park Zamkowy w Łańcucie
 8. Krasiczyn - plener ślubny na zamku
 9. Arboretum Bolestraszyce - miejsce na sesję ślubną w pięknych ogrodach
 10. Zamek w Przecławiu - plener ślubny w zamkowym klimacie
 11. Park w Wiśniowej
 12. Plener ślubny Podkarpacie - inne ciekawe propozycje

Plener ślubny w Beskidach / Beskid Niski /

Beskidy to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich - na Podkarpaciu rozciągają się od granicy z województwem małopolskim, aż po wschodnią granicę. Wyróżniamy tutaj Beskid Niski oraz Bieszczady.

Plenerowa sesja ślubna w Beskidzie Niskim to propozycja dla par ceniących sobie spokój oraz prywatność. Wystarczy tylko raz tutaj przyjechać, aby poczuć magię, zobaczyć krainę w której zatrzymał się czas.

Czyż to nie jest idealne miejsce na plener ślubny na łonie natury?

Wybierając miejsce na plener ślubny w Beskidzie Niskim mogę Wam polecić kilka ciekawych miejsc m.in.: wodospady - na potoku Wisłoczek, oraz bardziej rozpoznawalny w miejscowości Iwla "Przy młynie" na potoku Iwielka. W zależności od pory roku oraz poziomu wody zastaniemy przeróżne warunki na wykonanie pięknej sesji plenerowej.

W okolicy dodatkowo mamy piękny Park Pałacowy znajdujący się pobliskiej Dukli. Lubię to miejsce w szczególności jesienią, jest wtedy pięknie kolorowo - na sesję jesienną wręcz doskonałe, polecam 😉

Park Pałacowy w Dukli odwiedziłem również w 2021 roku z Basią oraz Yann'em, w II połowie sierpnia. Było pięknie zielono. Jako informację praktyczną dodam, że jeśli planujecie w tym miejscu zdjęcia, to od niedawna pobierana jest opłata 50 zł. Nie jest to wielka kwota, a dzięki temu dokładamy cegiełkę do utrzymania parku.

Szukając uzupełnienia pleneru warto zatrzymać się w pobliżu zabytkowych cerkwi łemkowskich.

Bieszczady – miejsce na całodniowy plener ślubny

Pozostając w klimacie górskim kierujemy się na południowy wschód - docierając w Bieszczady.

Bieszczady to chyba najciekawsza propozycja na plenerową sesję ślubną - jednak tylko dla wytrwałych. Tu nie wystarczy wysiąść z samochodu - trzeba się solidnie przygotować i zarezerwować najlepiej cały dzień.

Wybierając Bieszczady jako miejsce sesji ślubnej na Podkarpaciu wybór przeważnie pada na Połoninę Wetlińską.

Gdzie pojadę Ja - zobaczymy, póki co nie miałem okazji, może się uda w najbliższym czasie 😉

Solina, Polańczyk - sesja ślubna nad wodą

Sesja ślubna nad wodą? Oczywiście! Na Podkarpaciu do dyspozycji mamy Jezioro Solińskie będące jedną z największych atrakcji regionu, szczególnie w letnich miesiącach. Czy nadaje się na plener ślubny - zdecydowanie - zdjęcia możemy zrobić nad samą wodą, na pomostach albo podczas orzeźwiającego rejsu po wodach Sanu.

Plener ślubny w skansenie / Kolbuszowa, Sanok /

Sesja ślubna w skansenie to propozycja dla par lubiących klimat ludowy, stare chaty, zabytkowe wiatraki oraz różnego rodzaju mostki, pomosty itp. Na podkarpaciu skansenów mamy kilka - najpopularniejsze to te w Sanoku oraz Kolbuszowej.

Moim faworytem na plenerową sesję ślubną na Podkarpaciu pozostaje ten drugi 😉

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Wybierając się na plener ślubny do Kolbuszowej do dyspozycji otrzymujemy pięknie zachowane miejsce pełne zabytkowych drewnianych chat, wiatraków, ścieżek oraz jezioro z drewnianym pomostem.

Czy można chcieć czegoś więcej? Oczywiście 😉

Teren skansenu w Kolbuszowej położony jest na terenach nizinnych, dzięki czemu podczas zachodu słońca idealnie nadaje się na romantyczne ujęcia dwojga zakochanych ludzi skąpanych w ostatnich promieniach słońca.

Sesja ślubna na skałkach w Rezerwacie "Prządki"

Rezerwat Prządki jest jedynym rezerwatem skalnym w południowo – wschodniej Polsce. Miejsce jest niezwykle popularne - zarówno na piesze niedzielne wycieczki z rodziną jak również do realizacji sesji ślubnej.

“Prządki” połączone wraz z ruinami zamku “Kamieniec” leżącymi w pobliżu stanowi gotowy pomysł na plener ślubny w województwie podkarpackim. Koszt udostępnienia plenerów na potrzeby sesji ślubnej został zmodyfikowany i obecnie kosztuje 50 zł.

Rzeszów - sesja ślubna w stylu miejskim

Plener ślubny w stylu miejskim to również ciekawa propozycja. Rzeszów jest tego doskonałym przykładem - do dyspozycji mamy chociażby piękny rynek, romantyczną aleję Lubomirskich czy znajdujące się nieopodal kolorowe fontanny.

Zresztą zobaczcie sami - szczegółowo opisałem to przy okazji sesji ślubnej w Rzeszowie - Kasi i Pawła.

Park Zamkowy w Łańcucie

Park Zamkowy w Łańcucie - czy wiecie, że to jedno z najpopularniejszych miejsc na plener ślubny na Podkarpaciu?

Przyznam, że zawsze Łańcut kojarzyłem tylko za sprawą zamku, wozowni oraz przylegającego przed nim parku. Dopiero niedawno zobaczyłem jaki drzemie tam potencjał!

Wystarczy krótki spacer wokół zamku do przylegającego parku i mamy wszystko czego nam potrzeba do zrealizowania pięknej sesji ślubnej - piękną aleję obsadzoną kilkuset letnimi drzewami, storczykarnie oraz dodatkowo nietuzinkową architekturę.

Szczególnie pięknie jest tutaj jesienią!

Jesienna sesja ślubna w takich okolicznościach musi wyjść idealnie!

Miejsce na plener ślubny Podkarpacie, Park Zamkowy w Łańcucie

W 2022 roku ponownie odwiedziłem to miejsce, tym razem z Moniką i Marcinem - sesję ślubną zrealizowaliśmy w sierpniu. Było mnóstwo zieleni, kwiatów - nawet pomimo pochmurnej pogody zdjęcia wyszły pięknie - zresztą sami zobaczcie!

Sesja w Łańcucie, Park Zamkowy w Łańcucie

Park Zamkowy w Łańcucie to idealne miejsce na sesję ślubną na mapie Podkarpacia, i co najfajniejsze o każdej porze roku wyglądające wspaniale. Kolejnym istotnym faktem jest brak dodatkowych opłat za możliwość realizacji sesji ślubnej (wykupujemy tylko bilet wstępu do parku) - jest to bardzo ważne, bo niestety co raz więcej podobnych miejsc jest płatnych.

Krasiczyn - plener ślubny na zamku

Zamek w Krasiczynie to jedna z moich najciekawszych propozycji na plener ślubny na Podkarpaciu. Położony jest we wschodniej części województwa, choć w tym przypadku nie jest to żadnym utrudnieniem - dogodny dojazd autostradą A4 wszystko rekompensuje. Planując tutaj sesję ślubną do dyspozycji otrzymujemy piękny zamek, dziedziniec oraz mnóstwo zieleni w pobliskim parku. Jako ciekawostkę dodam, że istnieje możliwość zorganizowania ślubu cywilnego - plenerowego w zamkowym parku. Polecam to miejsce!

Arboretum Bolestraszyce - miejsce na sesję ślubną w pięknych ogrodach

W pobliżu wspomnianego powyżej Zespołu Zamkowo - Parkowego w Krasiczynie znajduje się Arboretum Bolestraszyce. Czy wiecie co to takiego? Arboretum to piękne miejsce, na którym uprawiane są drzewa, krzewy oraz piękne kwiaty. Arboretum Bolestraszyce to miejsce magiczne, niesamowicie klimatyczne - idealne na piękną sesję ślubną na łonie natury.

Zamek w Przecławiu

Czy Zamek w Przecławiu nadaje się na sesję zdjęciową? Pozwólcie, że odpowiem - oczywiście; ostatnio odwiedziłem to miejsce po raz pierwszy. Zamek, jego zielone otoczenie zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Zrealizowałem tutaj sesję z okazji wieczoru panieńskiego, ale już wiem, że wrócę tu ze swoją Parą Młodych. Koszt sesji co dla wielu jest istotną sprawą przy wybieraniu miejsca na sesję ślubną to tylko 100 zł, uważam że warto 😉

Park w Wiśniowej

Sesja ślubna w Wiśniowej to idealna propozycja dla osób lubiących zarówno plener na łonie natury jak i obecność architektury, zwłaszcza tej zabytkowej. Park w Wiśniowej oferuje nam to w komplecie!

Park, a właściwie Zespół Parkowo-Dworski i Folwarczny to zespół zabytków - dwór, oficyna oraz piękna aleja grabowa prezentująca się wspaniale zwłaszcza jesienią.

Miejsce z czystym sumieniem mogę polecić zarówno na sesję ślubną, sesję ciążową jak i rodzinną czy narzeczeńską.

Warto tutaj wspomnieć o Centrum konferencyjno - noclegowym w którym można zorganizować przyjęcie weselne na około 100 osób, a nawet ślub plenerowy na łonie natury!

Sesja ślubna w parku w Wiśniowej. Zespół Parkowo-Dworski i Folwarczny w Wiśniowej

Sesja ślubna na terenie Parku w Wiśniowej

Plener ślubny Podkarpacie - inne ciekawe propozycje

Planując sesję ślubną na Podkarpaciu do dyspozycji mamy jeszcze wiele innych ciekawych miejsc. Pozwólcie, że wymienię choćby miejscowości zdrojowe - Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój; położone nieopodal Rymanowa - Przymiarki, piękny park w Wiśniowej czy położony na północy województwa - Zamek w Baranowie Sandomierskim. Wszystkie godne uwagi 😉

A jakie jest Wasze ulubione miejsce na plener ślubny na Podkarpaciu?

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *