Najciekawsze, najładniejsze miejsca na zdjęcia w Krakowie

Najładniejsze miejsca na zdjęcia w Krakowie

Miejsca na zdjęcia w Krakowie

W zeszłym roku, w sierpniu przy okazji sesji ślubnej Gosi i Güner'a poruszyłem temat ciekawych miejsc na sesję zdjęciową w Krakowie. Od tamtego czasu regularnie wracałem do Krakowa w roli fotografa. Zarówno wykonując plenerowe sesje ślubne, sesje narzeczeńskie oraz indywidualne sesje kobiece oraz biznesowe.

W związku ze zdobytym doświadczeniem dzisiaj postanowiłem Wam przedstawić najciekawsze, najładniejsze miejsca na zdjęcia w Krakowie, przede wszystkim zdjęcia ślubne ale i nie tylko, przedstawione moim okiem 😉

Najładniejsze miejsca na zdjęcia w Krakowie:

Rynek Główny i okolice, Wawel - najpopularniejsze miejsca na zdjęcia w Krakowie

Nie ma chyba osoby która nie zna Krakowskiej zabudowy - Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Barbakanu czy Zamku Królewskiego na Wawelu. Wszystkie są doskonałym tłem do wykonania ciekawej sesji zdjęciowej w Krakowie, jest tylko jedno ale ... Wszystkie wymienione miejsca to najpopularniejsze atrakcje turystyczne, a co za tym idzie musimy to uwzględnić planując naszą sesję umawiając się najlepiej we wczesnych godzinach porannych.

Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła

Plac św. Marii Magdaleny

Kolejna ciekawa propozycja na zdjęcia ślubne w Krakowie - to barokowy kościół św. Apostołów Piotra i Pawła wraz z przylegającym Placem św. Marii Magdaleny. W tym miejscu fotografowałem dwukrotnie, raz z G&G m.in.: na schodach tuż przed samym kościołem, drugi z Angeliką i Norbertem, ale o tym za chwilę ...

Miejsca na zdjęcia ślubne w Krakowie

Ulica Kanoniczna, sesja ślubna na zabytkowej ulicy

Odkryta podczas sesji ślubnej Angeliki i Norberta, niezwykle malownicza, zabytkowa uliczka biegnąca tuż obok wspomnianego wyżej placu, aż pod sam Wawel. Miejsce wręcz idealne na poranną sesję ślubną.

Miejsca na zdjęcia ślubne w Krakowie

Bulwary Wisły, Powiśle - miejsca na sesję zdjęciową w Krakowie z widokiem na Wawel

Czasem z pozoru zwykłe, nieoczywiste miejsca mogą stać się wspaniałym miejscem na zdjęcia, zarówno te rodzinne, narzeczeńskie jak i np. kobiece. Chcecie się przekonać rzućcie okiem na kilka poniższych zdjęć.

Nawet pomimo dużej liczby turystów udało się wykonać wiele ciekawych zdjęć, zarówno z Kingą i Andrey'em (zdjęcia powyżej), jak i Moniką i Szymonem (sesja z hulajnogami).

Monika sesja z hulajnogą Kraków / w tle Wawel /
Monika sesja z hulajnogą Kraków / w tle Wawel /

Kopiec Kraka

Urokliwe miejsce na zdjęcia ślubne w Krakowie

Kopiec Kraka (Kopiec Krakusa) położony na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze w Krakowie to miejsce chętnie wybierane na weekendowy spacer, odpoczynek ale również na zdjęcia. W sumie nie ma się co dziwić, z bezpośredniego otoczenia kopca do dyspozycji otrzymujemy piękny widok na Kraków. Zainteresowałem Was?

Sesja ślubna w Krakowie / na Kopcu Kraka /

Unity Tower jako tło sesji zdjęciowej

Unity Tower to krakowski wieżowiec znany jako "szkieletor". Pierwsze co rzuca się w oczy to nowoczesna architektura, która z powodzeniem może służyć jako tło sesji biznesowej lub np. sesji kobiecej.

Unity Tower - miejsce na sesję biznesową

Sesja ślubna z widokiem na Wawel - Hotel Kossak

Chyba nie ma osoby, która nie zna w Krakowie Hotelu Kossak z piękną widokową restauracją wprost na Zamek Królewski na Wawelu. Jeżeli tylko nadarzy Wam się okazja wykorzystajcie widokowy taras to zrobienia krótkiej sesji ślubnej.

Sesja ślubna w Krakowie, w restauracji Hotel Kossak

Zaciekawiło Was któreś miejsce? Napiszcie jakie Wy macie swoje propozycje, na pewno zostało jeszcze sporo 😉

W przyszłości postaram się zaktualizować zestawienie o nowe ciekawe miejsca, ale póki co zapraszam Was jeszcze do zobaczenie pomysłów na sesję ślubną w Małopolsce!

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *