TOP 15 – Najczęstsze pytania do fotografa ślubnego

O co zapytać fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy?

Pytania do fotografa ślubnego

O co zapytać fotografa przed podpisaniem umowy?

Najczęstsze pytania do fotografa ślubnego - sprawdź na co zwrócić uwagę?

W jaki sposób przygotować się na pierwsze spotkanie z fotografem?

Na wszystkie Wasze pytania powinniście uzyskać odpowiedź zanim jeszcze podpiszecie umowę z fotografem ślubnym! Pamiętajcie - umowa jest najważniejsza, zabezpiecza zarówno Was jak i drugą osobę z którą chcecie nawiązać współpracę. Nie dopuście więc do sytuacji, w której szczegóły będziecie ustalać w dniu ślubu.

Pytania do fotografa ślubnego - lista 15-tu najważniejszych

Czy możesz opisać swój styl fotografii?

Fotografując przygotowania jestem blisko Was, często służąc pomocą - po wyjściu do kościoła, staram się być nie zauważalny, tworząc dla Was piękną prawdziwą, Waszą historię ślubną ...

Fotografując wykorzystuję reporterski styl pracy, stawiam na naturalne kadry tworząc spójną historię całego materiału. Dużą wagę przykładam do porządku w kadrze, podczas pracy robię również dużo bliskich portretów.

Czy możemy się spotkać zanim podpiszemy umowę?

Oczywiście, że tak! Gorąco zachęcam do takiej formy kontaktu. Na spotkaniu zaprezentuję Wam szczegółową ofertę ślubną oraz pokażę produkty pokazowe - fotoalbumy, fotoksiążki oraz wzorniki materiałów.

Jakie informacje zawiera Twoja umowa dotycząca fotografii ślubnej

Umowa na realizację zdjęć ślubnych powinna zawierać wszystkie niezbędne zapisy chroniące i zabezpieczające obie strony. Oprócz podstawowych informacji - danych personalnych - moja umowa posiada wszystkie szczegóły dotyczące Waszego reportażu, informacje dotyczące płatności, kwestie związane z RODO oraz zgodę na publikację zdjęć, której wypełnienie nie jest obowiązkowe.

W jaki sposób możemy zarezerwować termin?

Warunkiem rezerwacji terminu jest podpisana umowa oraz terminowa wpłata zadatku. Zadatek jaki pobieram wynosi najczęściej 10-20% wartości podpisanej umowy. Uregulować go możecie podczas naszego wspólnego spotkania lub poprzez zlecenie przelewu bankowego w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy. Wybór pozostawiam Wam.

Chcielibyśmy zobaczyć pełen reportaż z jednego ślubu? Czy jest taka możliwość?

Tak - chętnie pokażę Wam na spotkaniu kompletny materiał jaki otrzymują Państwo Młodzi. Na stronie internetowej, w kanałach social media nie publikuję pełnych reportaży ślubnych, ceniąc sobie Waszą prywatność.

Czy zdjęcia z naszego ślubu, wesela będą publikowane na Twojej stronie?

Jak wspomniałem wcześniej - cenię sobie Waszą prywatność, w związku z czym nie publikuję wszystkich reportaży ślubnych oraz sesji plenerowych. Jeżeli będę chciał opublikować Wasze zdjęcia - na pewno zapytam Was o zgodę!

Ile zdjęć finalnie otrzymamy?

Najtrudniejsze, a zarazem najczęściej zadawane pytanie - ile zdjęć otrzymamy? Wszystko zależy od Waszego ślubu, ilości gości, czy zdecydujecie się na przygotowania oraz od wielu innych ustaleń. W umowie przy standardowym reportażu ślubnym, zapisuję - minimum 300 zdjęć. Jest to wystarczającą ilość do opowiedzenia ciekawej historii Waszego dnia (w rzeczywistości Państwo Młodzi najczęściej otrzymują tych zdjęć więcej - oczywiście bez dodatkowej opłaty).

Wszystkie zdjęcia przekazuję Wam w dwóch wersjach - pełnej (przygotowanej do wywoływania odbitek w laboratorium oraz fotoobrazów), oraz HD (zmniejszonej pod social media - facebook, instagram itp.).

Czy otrzymamy wywołane zdjęcia czy tylko pliki cyfrowe?

Zdjęcia ode mnie otrzymacie w formie wydruków - 100 odbitek w formacie 15 x 23 cm, na papierze matowym lub błyszczącym - wybór zależy od Waszych preferencji. Pozostałe zdjęcia otrzymacie na pendrive - całość zaś zostanie zapakowana w ozdobny box.

Dodatkowo - najczęściej w przeciągu około 10 dni roboczych otrzymacie zdjęcia w formie cyfrowej - w specjalnie przygotowanej galerii, dostępnej w strefie klienta na mojej stronie. Galeria online pozwoli Wam szybko, a zarazem sprawnie podzielić się zdjęciami z Waszego ślubu z Waszymi bliskimi.

Jak długo będziemy musieli poczekać na zdjęcia?

Zdjęcia w formie cyfrowej w galerii online otrzymacie już po około 10 dniach roboczych (w sezonie wysokim czas może się nieznacznie wydłużyć). Zamówione wydruki, albumy najczęściej do 30 dni od zakończenia ceremonii ślubnej lub sesji plenerowej.

Czy zdjęcia, które otrzymamy podlegają obróbce graficznej?

Wszystkie zdjęcia które Wam przekazuję są po podstawowej obróbce graficznej (kadrowanie, balans bieli, ekspozycja).

Czy oferujesz dodatkowe produkty - albumy, fotoksiążki, wydruki wielkoformatowe?

Tak posiadam szeroką ofertę produktów premium - oferuję m.in.: fotoalbumy, fotoksiążki oraz fotoobrazy.

Nie wiemy gdzie pojechać na sesję ślubną?

Czy zaproponujesz swoje sprawdzone miejsce gdzie możemy wspólnie pojechać?

Oczywiście! Chętnie podpowiem Wam kilka lokalizacji na sesję ślubną (zobaczcie moje propozycje - ciekawe miejsca na plener ślubny w Małopolsce oraz na Podkarpaciu).

Elementy dekoracyjne, fotografia ślubna ziebamarcin.pl

Czy ponosimy jakieś dodatkowe koszty, które nie są przedstawione w ofercie, a których możemy się później spodziewać?

Unikam sytuacji, w których coś jest niedopowiedziane, dlatego oferta którą ode mnie otrzymujecie na etapie zapytania ofertowego jest kompletna, a zarazem bardzo szczegółowa. Jedyny dodatkowy koszt, na który zawsze zwracam uwagę podczas przedstawienia oferty są możliwe opłaty za udostępnienie miejscówki na sesję ślubną (np. opłaty na zamku, w parku itp.).

Chcielibyśmy umówić się na sesję narzeczeńską - czy posiadasz taką w swojej ofercie?

Tak w mojej stałej ofercie znajdziecie również sesję narzeczeńską. Sesja narzeczeńska (sesja przedślubna) to świetne uzupełnienie oferty ślubnej, to również doskonały czas na oswojenie się z aparatem, obecnością mojej osoby. Dodatkowym plusem sesji narzeczeńskiej jest możliwość wykorzystania zdjęć podczas przygotowań ślubnych np. jako element zaproszeń ślubnych, dekoracji sali weselnej lub jako prezent w formie obrazu, albumu w podziękowaniu dla rodziców. 

Elementy dekoracyjne, fotografia ślubna ziebamarcin.pl

Czy posiadasz zezwolenie, które upoważnia Cię do rejestracji uroczystości ślubnych w kościele?

Tak, oczywiście posiadam takie zezwolenie wydane przez Diecezję Rzeszowską.

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *