Zimowa sesja ślubna – gdzie warto pojechać?

Zimowa sesja ślubna, fotograf ślubny Zakopane i okolice

Zimowa sesja ślubna

Inspiracje, pomysły, porady na zimowe zdjęcia w plenerze

Zima to niezwykle malownicza pora roku, idealnie nadająca się na organizację niezwykłej magicznej zimowej sesji ślubnej.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Planując wypad na zimowe zdjęcia, warto dokładnie prześledzić prognozy pogody oraz mieć na uwadze jedną ważną rzecz - w zimie dzień jest o wiele krótszy niż w lecie! Najczęściej zachód słońca jest około 16-tej godziny 😉

Jak wygląda sesja ślubna zimą?

Decydując się na organizację uroczystości ślubnych w zimie, w tym plenerowej zimowej sesji ślubnej musimy być gotowi na kilka przeciwności, które mogą nas spotkać tego dnia - niskie temperatury, wiatr, śnieżyce itp.

Jeśli będziemy mieli szczęście - piękna zimowa pogoda na zdjęciach doda swojego niepowtarzalnego uroku.

Zimowa sesja ślubna na południu Polski?

Gdzie warto pojechać na zimowy plener ślubny?

Jeśli nie planujecie całodniowych wyjazdów warto miejsca na zimowy plener ślubny poszukać w sąsiedztwie. Lasy, stare zabytkowe parki, ośnieżone drogi leśne, również doskonale się sprawdzą, ważne żeby było zimowo, z dużą ilością śniegu oraz słonecznie. Jeśli trafimy na pochmurny dzień, z małą ilością białego puchu, uwierzcie mi będzie ponuro.

Zimowa sesja ślubna

Pomysł na zimowy plener ślubny

Jeśli planujecie zimową sesję ślubną trochę dalej od swojego miejsca zamieszkania, warto zarezerwować sobie wtedy cały dzień. Proponuję wtedy zdjęcia zrobić w kilku miejscach, najlepiej położonych w bliskim sąsiedztwie.

Moje propozycje na zimową sesję ślubną

Zimowa sesja ślubna z widokiem na Tatry

Brzmi wspaniale! Dla mieszkańców Podhala to widok codzienny - dla nas całodniowa wycieczka. Jedno jest pewne , piękne krajobrazy bez wątpienia zrekompensują nasz wysiłek, a zdjęcia będą wspaniałą pamiątką!

Sesja ślubna na Przełęczy nad Łapszanką

W lutym 2020 roku zrealizowałem swoją pierwszą zimową sesję ślubną, i co najważniejsze w przepięknej, bajkowej scenerii tatrzańskich szczytów; z Karoliną i Karolem odwiedziliśmy w sumie trzy miejsca m.in.: tytułową Przełęcz nad Łapszanką. Przełęcz nad Łapszanką jest szerokim, malowniczym siodłem w granicznym grzbiecie Magury Spiskiej.

Łatwość dojazdu oraz wspaniałe walory krajobrazowe czynią to miejsce, jednym z najczęściej odwiedzanych przez fotografów, zarówno tych krajobrazowych jak i ślubnych. Jest tutaj naprawdę pięknie!

Przełęcz nad Łapszanką najlepiej prezentuje się podczas złotej godziny, można zrealizować tu naprawdę dobrą sesję ślubną, obfitującą w piękne kadry, zarówno w zimie jak i podczas każdej innej pory roku.

Zimowa sesja ślubna na Przełęczy nad Łapszanką

Sesja ślubna, okolice Bukowiny Tatrzańskiej

Kolejną moją propozycją na zimową sesję ślubną jest Polana Głodówka, położona przy drodze nr 960 z Bukowiny Tatrzańskiej nad Morskie Oko. Znajduje się po przeciwnej stronie drogi, obok Schroniska Głodówka. Podobnie jak poprzednie miejsce obfituje we wspaniałą panoramę na Tatry. Kilkadziesiąt metrów od polany, w kierunku gór - znajduje się słynny odcinek drogi, często nazywany "drogą do raju".

To również bardzo ciekawe miejsce na pamiątkowe zimowe zdjęcie.

Zimowa sesja ślubna z widokiem na Tatry, Droga nr 960 Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko

Zakopane - miejsce na zimową sesję ślubną?

Zimowa stolica Polski - Zakopane to również świetne miejsce na plenerową zimową sesję ślubną. Warto jednak zdjęcia zaplanować o świcie - w godzinach popołudniowych turystów przybywa z każdą godziną, przez co sytuacja robi się mniej komfortowa. Dotyczy to w szczególności miejsc popularnych turystycznie - Gubałówka, Butorowy Wierch czy Krupówki. Jeżeli jednak zdecydujecie się na popołudnie, nie martwicie się - znam wiele miejsc w których zrobimy zdjęcia bez obecności tłumów turystów. Zaufajcie mi!

Moim numerem jeden na zimowy plener ślubny w Zakopanem jest urokliwa kapliczka, położona przy drodze Oswalda-Balzera w Jaszczurówce, dzielnicy Zakopanego. Kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa bo o niej mowa jest zabytkową świątynią zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza pochodzącą z początku XX wieku.

Kapliczka na Jaszczurówce ma swój niesamowity urok dzięki czemu z łatwością zrobimy wiele ciekawych kadrów tak że Wasz zimowy plener ślubny będzie wspaniałą pamiątką na długie lata.

Zimowa sesja ślubna nad Jeziorem Czorsztyńskim

Doskonałym miejscem na zimową sesję ślubną w Pieninach są turystyczne miejscowości, stanowiące punkt startowy w wyższe partie gór. Takie miejscowości to m.in.: Kluszkowce (szlak na Lubań), Jaworki (szlak na Wysoką), Szczawnica (szlak na Palenicę, na Sokolicę), Sromowce Niżne, Krościenko nad Dunajcem (szlak na Trzy Korony, Sokolicę) czy Czorsztyn, Niedzica (dysponujące dodatkowo atrakcjami turystycznymi w postaci zamków (Zamek Czorsztyn, Zamek Dunajec).

W sezonie letnim na sesję ślubną polecam w szczególności szlak turystyczny biegnący z miejscowości Jaworki - poprzez Wąwóz Homole, Polanę pod Wysoką - kierujący się w stronę Szczawnicy. Szlak obfituje w piękne widoki na Trzy Korony oraz Tatry i stanowić może wymarzone miejsce na Waszą sesję ślubną.

W zimie polecam zaplanować Waszą zimową sesję ślubną trochę inaczej.

Wybierzmy miejsce łatwiej dostępne, a również piękne. Ja proponuję okolice Niedzicy, a dokładniej Przystań Żeglarską położoną u podnóża górującego nad okolicą Zamku Dunajec.

Zamek Dunajec - Niedzica, miejsce na zimową sesję ślubną

Zimowy plener ślubny w Szczawnicy

Kolejne moje propozycje na zimową sesję ślubną dotyczą Szczawnicy. Szczawnica to piękna uzdrowiskowa miejscowość położona w dorzeczu Dunajca. Podczas wakacji licznie odwiedzana - w sezonie zimowym praktycznie pusta.

Oliwia i Kuba na miejsce swojej zimowej sesji ślubnej wybrali właśnie Szczawnicę - a dokładniej rzekę Dunajec, obok doskonale znanej Przystani Flisackiej oraz Wodospad Zaskalnik.

Zimowa sesja ślubna w Szczawnicy, obok Przystani Flisackiej

Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy

Wodospad Zaskalnik to wodospad o wysokości ok. 5 m, znajdujący się na Sopotnickim Potoku w Beskidzie Sądeckim. Wodospad położony jest w południowo-zachodniej części Pasma Radziejowej, w dolnym biegu Sopotnickiego Potoku pomiędzy szczytami Bereśnik i Wysoka, na wysokości ok. 550 m.

Wodospad idealnie sprawdza się na uzupełnienie sesji ślubnej, i to zarówno w zimie jak i podczas ciepłych miesięcy.

Miejsce to w zimie staje się magiczne, sami zobaczcie ...

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zimowych zdjęć moich par - zapraszam  ↓

Zimowa sesja Karoliny i Karola z alpakami w Osadzie Chochołowskiej

Oliwia & Kuba | Sesja ślubna w Szczawnicy

a może sami jesteście zainteresowani taką zimową sesją ślubną bądź narzeczeńską?

Zimowa sesja ślubna

Jak Wam się podobają moje propozycje? A może macie swoje własne ulubione miejsce na podobną sesję w zimowym klimacie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu 😉

Komentarze Rozwiń -
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *