Zimowa sesja ślubna – gdzie warto pojechać?

Zimowa sesja ślubna, fotograf ślubny Zakopane i okolice

Zimowa sesja ślubna

Inspiracje, pomysły, porady na zimowe zdjęcia w plenerze

Zima to niezwykle malownicza pora roku, idealnie nadająca się na organizację niezwykłej magicznej zimowej sesji ślubnej.

Na co trzeba zwrócić uwagę? Planując wypad na zimowe zdjęcia, warto dokładnie prześledzić prognozy pogody oraz mieć na uwadze jedną ważną rzecz – w zimie dzień jest o wiele krótszy niż w lecie! Najczęściej zachód słońca jest około 16-tej godziny 😉

Jak wygląda sesja ślubna zimą?

Decydując się na organizację uroczystości ślubnych w zimie, w tym plenerowej zimowej sesji ślubnej musimy być gotowi na kilka przeciwności, które mogą nas spotkać tego dnia – niskie temperatury, wiatr, śnieżyce itp.

Jeśli będziemy mieli szczęście – piękna zimowa pogoda na zdjęciach doda swojego niepowtarzalnego uroku.

Zimowa sesja ślubna na południu Polski?

Gdzie warto pojechać na zimowy plener ślubny?

Jeśli nie planujecie całodniowych wyjazdów warto miejsca na zimowy plener ślubny poszukać w sąsiedztwie. Lasy, stare zabytkowe parki, ośnieżone drogi leśne, również doskonale się sprawdzą, ważne żeby było zimowo, z dużą ilością śniegu oraz słonecznie. Jeśli trafimy na pochmurny dzień, z małą ilością białego puchu, uwierzcie mi będzie ponuro.

Zimowa sesja ślubna

Pomysł na zimowy plener ślubny

Jeśli planujecie zimową sesję ślubną trochę dalej od swojego miejsca zamieszkania, warto zarezerwować sobie wtedy cały dzień. Proponuję wtedy zdjęcia zrobić w kilku miejscach, najlepiej położonych w bliskim sąsiedztwie.

Moje propozycje na zimową sesję ślubną

Zimowa sesja ślubna na Przełęczy nad Łapszanką – dogodny dojazd, piękny widok na Tatry Bielskie

Sesja ślubna w okolicy Bukowiny Tatrzańskiej – na Polanie Głodówka, przy drodze nr. 960 “Bukowina Tatrzańska – Morskie Oko”

Sesja ślubna Zakopane i okolice: Kaplica na Jaszczurówce, Gubałówka, Butorowy Wierch, Krupówki

Zimowa sesja ślubna w Pieninach, a dokładniej w pobliskich miejscowościach

Zimowy plener ślubny w Szczawnicy

Wodospad Zaskalnik, Szczawnica – kolejne miejsce na zimową sesję ślubną

Zimowa sesja ślubna z widokiem na Tatry

Sesja ślubna na Przełęczy nad Łapszanką – dogodny dojazd, piękny widok na Tatry Bielskie

W lutym 2020 roku zrealizowałem swoją pierwszą zimową sesję ślubną, i co najważniejsze w przepięknej, bajkowej scenerii tatrzańskich szczytów; z Karoliną i Karolem odwiedziliśmy w sumie trzy miejsca m.in.: tytułową Przełęcz nad Łapszanką.

Łatwość dojazdu oraz wspaniałe walory krajobrazowe czynią to miejsce, jednym z najczęściej odwiedzanych przez fotografów, zarówno tych krajobrazowych jak i ślubnych. Jest tutaj naprawdę pięknie!

Przełęcz nad Łapszanką najlepiej prezentuje się podczas złotej godziny, można zrealizować tu naprawdę dobrą sesję ślubną, obfitującą w piękne kadry, zarówno w zimie jak i podczas każdej innej pory roku.

Zimowa sesja ślubna na Przełęczy nad Łapszanką

Sesja ślubna w okolicy Bukowiny Tatrzańskiej – na Polanie Głodówka

Kolejną moją propozycją na zimową sesję ślubną jest Polana Głodówka, położona przy drodze nr 960 z Bukowiny Tatrzańskiej nad Morskie Oko. Znajduje się po przeciwnej stronie drogi, obok Schroniska Głodówka. Podobnie jak poprzednie miejsce obfituje we wspaniałą panoramę na Tatry. Kilkadziesiąt metrów od polany, w kierunku gór – znajduje się słynny odcinek drogi, często nazywany “drogą do raju”. To również bardzo ciekawe miejsce na pamiątkowe zimowe zdjęcie.

Zimowa sesja ślubna z widokiem na Tatry, Droga nr 960 Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko

Sesja ślubna Zakopane i okolice

Zimowa stolica Polski – Zakopane to również świetne miejsce na plenerową zimową sesję ślubną. Warto jednak zdjęcia zaplanować o świcie – w godzinach popołudniowych turystów przybywa z każdą godziną, przez co sytuacja robi się mniej komfortowa. Dotyczy to w szczególności miejsc popularnych turystycznie – Gubałówka, Butorowy Wierch czy Krupówki.

Moim numerem jeden na zimowy plener ślubny w Zakopanem jest urokliwa kapliczka, położona przy drodze Oswalda-Balzera w Jaszczurówce, dzielnicy Zakopanego. Kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa bo o niej mowa jest zabytkową świątynią zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza pochodzącą z początku XX wieku.

Zimowa sesja ślubna – Czorsztyn, Niedzica, Szczawnica, Jaworki

Doskonałym miejscem na zimową sesję ślubną w Pieninach są turystyczne miejscowości, stanowiące punkt startowy w wyższe partie gór. Takie miejscowości to m.in.: Kluszkowce (szlak na Lubań), Jaworki (szlak na Wysoką), Szczawnica (szlak na Palenicę, na Sokolicę), Sromowce Niżne, Krościenko nad Dunajcem (szlak na Trzy Korony, Sokolicę) czy Czorsztyn, Niedzica (dysponujące dodatkowo atrakcjami turystycznymi w postaci zamków (Zamek Czorsztyn, Zamek Dunajec).

W sezonie letnim na sesję ślubną polecam w szczególności szlak turystyczny biegnący od miejscowości Jaworki – poprzez Wąwóz Homole, Polanę pod Wysoką – kierujący się w stronę Szczawnicy. Szlak obfituje w piękne widoki na Trzy Korony oraz Tatry i stanowić może super miejsce na Waszą sesję ślubną.

W zimie polecam zaplanować Waszą zimową sesję ślubną trochę inaczej – wybierzmy miejsce łatwiej dostępne, a również piękne. Ja proponuję okolice Niedzicy, a dokładniej Przystań Żeglarską położoną u podnóża górującego nad okolicą Zamku Dunajec.

Zamek Dunajec - Niedzica, miejsce na zimową sesję ślubną

Zimowy plener ślubny w Szczawnicy

Kolejne moje propozycje na zimową sesję ślubną dotyczą Szczawnicy. Szczawnica to piękna uzdrowiskowa miejscowość położona w dorzeczu Dunajca. Naszą sesję zrealizowaliśmy właśnie nad nim samym, obok doskonale znanej Przystani Flisackiej.

Zimowa sesja ślubna w Szczawnicy, obok Przystani Flisackiej

Wodospad Zaskalnik, Szczawnica – kolejne miejsce na zimową sesję ślubną

Wodospad Zaskalnik to wodospad o wysokości ok. 5 m, znajdujący się na Sopotnickim Potoku w Beskidzie Sądeckim. Wodospad położony jest w południowo-zachodniej części Pasma Radziejowej, w dolnym biegu Sopotnickiego Potoku pomiędzy szczytami Bereśnik i Wysoka, na wysokości ok. 550 m.

Wodospad idealnie sprawdza się na uzupełnienie sesji ślubnej, i to zarówno w zimie jak i podczas ciepłych miesięcy.

Sesja ślubna nad Wodospadem Zaskalnik, Szczawnica

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zimowych zdjęć moich par – zapraszam  ↓

Zimowa sesja Karoliny i Karola z alpakami w Osadzie Chochołowskiej

Oliwia & Kuba | Sesja ślubna w Szczawnicy

Zimowa sesja ślubna

Jak Wam się podobają moje propozycje? A może macie swoje własne ulubione miejsce na podobną sesję w zimowym klimacie?

Koniecznie dajcie znać w komentarzu 😉

Komentarze Rozwiń
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *